KURUMSAL


1991 yılında Ankara da kurulan Tokra Medikal, koagülasyon, genetik, moleküler biyoloji, klinik kimya ve yaşam Bilimleri konusunda faaliyet göstermekte, alanında tanınmış firmaların münhasır dağıtıcısı olmakla birlikte, kendi üretimi ile ülkemiz ve küresel sağlık sektörüne hizmet vermektedir.

Tokra, koagülasyon alanında 20 seneye aşkın tecrübesi ile 2001 yılında Türkiye’de ilk defa yerli yarı otomatik koagülasyon cihazlarını üretmeyi başarmış ve 2002 senesinden itibaren ürünlerini uluslararası distribütör ağı aracılığı ile ihraç etmeye başlamıştır. ISO 9001 ve ISO 13485 Kalite Yönetim Sistemleri belgelerine sahip olan Tokra Medikal 2006 yılından bu yana yapmış olduğu Ar-Ge sonucunda 2012 yılının 2. Yarsında yine ilk yerli tam otomatik koagülasyon cihazını uluslararası pazara sürmeyi hedeflemektedir.
   
Sahip olduğu bilgi birikimi ve becerisini en son teknoloji ile birleştirip dışa bağımlı olduğumuz Teşhis alanında, ülkemizde üretilmeyen cihaz ve reaktifleri üreterek uluslararası alanda iddialı bir marka haline gelmeyi kendine vizyon edinen Tokra Medikal, üretici ve ihracatçı bir firma olmanın de ötesinde uzun vadede teknoloji üreterek sektöre yön veren bir firma olmayı hedeflemektedir.

 

 


 

http://www.tokra.com.tr/img/uploads/zaman-cizelgesi.jpg